YAPISAL TASARIM

Bir bodrumun önemli yerleri duvarı, temeli ve zemindir. Bodrum duvarları genellikle dökme beton veya beton duvar üniteleriyle inşa edilmiştir. Bodrum duvarları yukarıdaki yapının toprak yüküne ve basıncına direnmek üzere tasarlanmış olmalıdır.Duvara gelen yükler dolgu, toprak tipi, toprak nem içeriği ve sismik aktivite yüksekliğine bağlıdır. 

temel yalıtım temel yalıtım 2

SU ve NEM YÖNETİMİ

Genel olarak, nem yönetimi planları suyu kontrol etmektirl. Temel duvarı ile toprak teması temel çoğu koşullarda iç doğru göç eğiliminde olacaktır su buharı ile ilgilenmek zorundadır. İkinci olarak, sıvı su girişi önlenmelidir.Gibi kaynaklardan girebilirsiniz sıvı su:

  • Yüzey suyu Kontrolsüz akışları
  • Yüksek su tablosu
  • Yeraltı vakıf meclisleri aracılığıyla Kılcal akışı

Taban duvar tertibatları nem birikmesini kontrol edilmesi için teknikler, genel yapı gerekli bir bileşenidir.Yanlış nem yönetimi kişinin sağlığı için çok onarmak için pahalı ve tehlikeli olabilir yapısal hasar, yüzey ya da bodrum içerikleri, ve küf hasar, yol açabilir.

Aşağıdaki inşaat uygulamaları bodrum girmesini sıvı su ve buhar şeklinde aşırı su önleyecektir.  yeterli bir drenaj ile ve buhar geciktirme kullanımı ile yapılır.

temel yalıtım 3         temel yalıtım 4

İzolasyon, İzalasyon,Yalıtım,Yalitim,Su yalıtımı,İnşaat,Su izolasyonu, İzolasyon malzemesi,İzolasyon firmaları,Yalıtım firmaları, Nem, Rutubet, Su sızıntısı,Yapı kimyasalları,Havuz izolasyonu,Havuz,Su deposu, izolasyonu, Su deposu